Káposztás-kolbászos rétes
Egy sós, káposztás-kolbászos változat, ami a hagyományos rétestészta ropogósságát ötvözi a magyar konyha karakteres ízeivel.
TOVÁBBA grillezés napjainkban nagyon népszerű és nem is kell hozzá nagy ördöngösség. Nem is csoda, hogy annyira közkedvelt, hiszen kis és nagy társaság szintén grillezhet; mindenki részt vehet benne, így talán kevésbé stresszes a szervezőnek; és az ételek íze sokkal egyedibb, rusztikusabb, ha grillen készítjük el őket. Adunk pár hasznos tippet, hogy a grillezés könnyebben, egyszerűbben menjen.
Használjunk friss alapanyagokat!
Mindig friss húst, halat, zöldséget vagy gyümölcsöt grillezzünk. Ha az alapok rendben vannak, akkor a végeredménnyel is biztosan nagyon elégedettek leszünk majd.
Pácoljunk időben!
Fűszeres cégként természetesen az egyik legfontosabb dolognak tartjuk a fűszerezést, a pácolást. Ezt egyszerűen, vagy bonyolultabban is előadhatjuk, csak a kedvünkön, a rendelkezésre álló időnkön és a fűszertárunkon múlik, de ha az alapanyagokat bepácoljuk, akkor a végén garantáltan finomabb lesz az ételünk, mintha ezzel nem foglalkoztunk volna.
Minden ételt eltérő ideig érdemes pácolni, hogy a lehető legjobb ízt kaphassuk. A zöldségeket pl. jellemzően hamarabb átjárja a pác, mint a húsokat. Eláruljuk, hogy a mi tapasztalataink szerint mennyi a minimális pácolási idő az egyes ételtípusoknál.
Zöldségek marinálásánál számoljunk minimum 10 perccel (maximum 2 óra a javaslatunk). Halak, tengeri herkentyűk pácolására jellemzően legalább 30 percet szánjunk. A csirke, tyúk, szárnyas vagy a nyúlhús fincsi előkészítéséhez pácoljuk őket legalább 2 órát (vagy egy fél napot, ha belefér). Végül sertés vagy marhahús pácolása esetén akkor lesz minden a legízletesebb, ha tényleg rászánjuk az időt és 12 óráig fűszeres pácban érleljük őket, sőt jót tesz neki egy egész napos pihenés is a hűtőben.
Hogyan pácoljunk?
Az alapanyagokat megmossuk, megszárítjuk és előkészítjük, azaz daraboljuk, felszeleteljük ízlés szerint, de semmiképpen ne legyen túl vastag, mert akkor nem járja át a fűszer és nem is biztos, hogy megfelelően átsül. Azután száraz vagy nedves páccal vonjuk be és betesszük a hűtőbe. Száraz pácnál egyszerűen bedörzsöljük a húsba, zöldségekbe a fűszereket és pihentetjük, erre kiválóan használhatóak a fűszerkeverékeink, pl. az Ízmester fűszerkeverék grillhez. Nedves pácnál jellemzően olajjal keverjük ki a fűszereket és ebben pácoljuk az ételt. Ha kísérletezni szeretnénk, megbolondíthatjuk a pácot mustárral, sörrel vagy más ízesítővel is.
És mire figyeljünk sütéskor?
A sütés során nagyon sok mindenre lehet és kell is figyelni, de pár ötletet adunk itt is, hogy könnyebben menjen a dolog. Lehetőleg ne használjunk villát a sütés alatt, mert szétfolyhat a hús-vagy zöldséglé, használjunk inkább lapátot vagy csipeszt, amikor az ételt forgatjuk. A gyakori forgatás sem javasolt.
A hús általában kellően átsült, ha középen, a legvastagabb részét megnyomva, azt érezzük, hogy az már nem puha. Lehetőleg figyeljünk arra, hogy ne süssük túl a húst, mert akkor rágós és ehetetlen lesz.
A legfontosabb természetesen a jókedv és a kísérletezés. Ne feledkezzünk el ízletes köretekről sem, és hozzá kapcsolódóan finom salátákról vagy friss pékáruról. Jó étvágyat!
Egy sós, káposztás-kolbászos változat, ami a hagyományos rétestészta ropogósságát ötvözi a magyar konyha karakteres ízeivel.
TOVÁBBEgészben sült pisztráng recept narancsos lencsesalátával – elegáns és ízletes ünnepi fogás, amely tökéletes választás karácsonyra vagy különleges alkalmakra!
TOVÁBBFöldimogyoróban és szezámmagban megforgatott kekszes mézeskalács golyók, narancsszörppel készítve. Tökéletes ajándék, de akár egy gyors, otthoni nassolnivaló is lehet a hideg napokra.
TOVÁBB