Csirkés tortilla avokádóval
A csirkés tortillához először pácot készítünk: egy nagy tálban összekeverjük az olívaolajat, 1 evőkanál mustárt, a szétnyomott fokhagymagerezdet és a fűszerkeveréket.
A csirkét megmossuk, megszárítjuk, vékony csíkokra vágjuk, majd a pácba tesszük és pihentetjük lehetőleg legalább 1-2 órán át. Addig tegyük a hűtőbe.
Egy másik tálban keverjük össze a majonézt, a joghurtot, a kapribogyót, a másik evőkanál mustárt, a fél citrom levét és a felaprított metélőhagymát.
Az avokádót vágjuk félbe, vegyük ki a magját, majd óvatosan húzzuk le a héját. Vágjuk fel vékony csíkokra a húsát.
A csirkét süssük ki forró serpenyőben, majd tegyük félre, hogy kicsit kihűljön.
A tortillákat kenjük meg a kecskesajttal. Tegyünk rájuk salátalevelet, sült csirkemellet, avokádó szeleteket és 1-2 evőkanálnyit a majonézes szószból. A tetejére, ha szeretjük, tegyünk egy kevés friss koriandert vagy petrezselyemlevelet, majd tekerjük fel.
Tálaljuk a majonézes szósz maradékával együtt. A tortillákat, aki szereti, óvatosan picit átmelegítheti a serpenyőben tálalás előtt.
Jó étvágyat kívánunk hozzá!